20 MUHTEŞEM ÇİKOLATAYLA SÜSLEME FİKRİ

20 MUHTEŞEM ÇİKOLATAYLA SÜSLEME FİKRİ

ÇİKOLATAYLA SÜSLEME

Hemen her tatlıyı çikolatayla süsleyebilirsiniz. Pastaları çikolatayla süslemek çok hızlı ve pratiktir çünkü tüm ihtiyacınız olanlar damla çikolata, parşömen kâğıdı ve kaplama işlemi için buzdolabı poşeti veya varsa ince uçlu krema sıkma poşeti (tabi bu doğru kelime olmayabilir). Yukarıda fotoğrafı olan pastanın tarifi aşağıda detaylı bir şekilde anlatılıyor. Bu tarifi, bir de espresso creme brûlée tatlısıyla hayal edin Ağzınız sulandı değil mi

Malzemeler/ pastayı çikolatayla süslemek için gerekli aletler:

½-1 bardak yarı tatlı damla çikolata (bu, beyaz çikolatalı süsleme yaparken de harika olur)

1 adet parşömen kağıdı

1 adet krema sıkma poşeti

Sivri uçlu başlık veya buzdolabı poşeti


Pastaları çikolatayla süsleme:

1. Parşömen kağıdını tezgaha serin (Parşömen kağıdını kırtasiyelerden uygun fiyata edinebilirsiniz).

2. Yarım fincan damla çikolatayı mikro dalga fırında veya ocakta eritin (Eğer daha büyük süsleme yapmak istiyorsanız daha fazla çikolata kullanabilirsiniz). Çok fazla ısıtmayın ve ara sıra karıştırarak kontrol edin çünkü damla çikolatalar sıcakken bile şeklini korur. Eğer aşırı ısıtırsanız ufalanıp kuruyabilirler.

3. Erimiş çikolatayı krema poşetinize boşaltın. Eğer buzdolabı poşeti kullanacaksanız poşetin kenarından küçük bir kesik atarak minik bir delik açın; daha büyük bir delik açabilirsiniz ama dikkat edin tarif ettiğimden daha küçük olmasın.

4. Poşet yardımıyla tasarımınızı parşömen kâğıdına geçirin. Daha detaylı süslemeler için bir okuyucum dilediğiniz deseni bilgisayardan çıktı alarak bunu parşömen kağıdına kopyalamayı öneriyor. İlk birkaç deneme de başarısız olursanız endişelenmeyin; sonuçta bu işlemi pasta üzerinde yapmıyorsunuz.

5. Parşömen kağıdının altına kesme tahtası koyarak 5 dakika veya çikolata katılaşana kadar dondurucuda bekletin.

6. Şimdi dikkatlice çikolatayı kağıttan ayırıp pastanızın üzerine yerleştirin. Dolaptan çıkar çıkmaz çikolata hala çok sertken bu işlemi yapmak çok daha kolay olur (böylelikle misafirlerinize ikram ederken 3D pastanızın bozulma ihtimali de ortadan kalkar).

Vay canına, çok kolaymış! Hem de aşırı kolay! Hatta “İyi ki doğdun” düşündüğünüzden çirkin olduysa (bu başıma geldi) ya da çiçekleriniz daha çok bir yaratığa benzediyse (bu da başıma geldi) pastanızı berbat etmeden çikolatadan harfler de yapabilirsiniz.

Eğer bu fikri deneyip Instagram veya Facebook’ta fotoğraf paylaşırsanız beni de haberdar edin! Yaratıcı tasarımlarınızı görmeyi gerçekten çok isterim!
ZAMAN BİLGİLERİ:

1:24 Balon çikolata

2:46 Bal peteği

3:12 Çikolatalı kapkek

4:22 Çikolatadan kola şişesi


5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: https://goo.gl/988RDr
Olumlu bak kanalına abone olmak için: https://goo.gl/aoVCYZ

Facebook Comments

More cakes Video